Ekspertai: geopolitinė situacija diktuoja darbotvarkę pinigų plovimo prevencijos profesionalams

Šiandien Vilniuje Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ir Lietuvos banko konferencijoje „Neteisėti finansai: jungtinis atsakas“ („Beyond the Surface of Illicit Finance: Allied Response“) šalies ir užsienio ekspertai susitelks į sankcijų vengimo, terorizmo finansavimo bei kitas pasaulines neteisėtų finansinių srautų keliamas grėsmes ir jų užkardymo aktualijas. Renginyje dalyvauja daugiau kaip 200 pinigų plovimo prevencijos profesionalų iš viešojo ir privačiojo sektorių.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

  Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

  Šiandien Vilniuje Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ir Lietuvos banko konferencijoje „Neteisėti finansai: jungtinis atsakas“ („Beyond the Surface of Illicit Finance: Allied Response“) šalies ir užsienio ekspertai susitelks į sankcijų vengimo, terorizmo finansavimo bei kitas pasaulines neteisėtų finansinių srautų keliamas grėsmes ir jų užkardymo aktualijas. Renginyje dalyvauja daugiau kaip 200 pinigų plovimo prevencijos profesionalų iš viešojo ir privačiojo sektorių.

  „Tebesitęsiantis rusijos karas prieš Ukrainą ir kariniai konfliktai Artimuosiuose Rytuose lemia tarptautinę darbotvarkę tiek politikos formuotojams, tiek pinigų plovimo prevencijos bendruomenei. Esame pasienio su agresore šalis, todėl sankcijų užtikrinimas mums išlieka prioritetas. Įgyvendindami jas, turime siekti progreso ir keistis patirtimi su tarptautiniais partneriais, kad sustiprintume siekiamą sankcijų efektą. Kartu negalime ignoruoti ir „naują kvėpavimą“ įgaunančio terorizmo finansavimo. Terorizmo finansavimas, sankcijų vengimas bei kitos grėsmės tiesiogiai veikia ne tik finansų sistemos, tačiau ir visuomenių visame pasaulyje saugumą“, – konferencijos aktualijas pabrėžia Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovė Eglė Lukošienė.

  „Lietuva, kaip vienas iš Europos Sąjungos finansinių inovacijų centrų, siekia tarptautinės lyderystės vertinant ir valdant įvairaus pobūdžio rizikas ir taip didinat finansų įstaigų bei vartotojų atsparumą. Apie tai byloja mūsų iniciatyvos, viena iš jų – ir ši konferencija: aktyviai dalijamės patirtimi, informacija ir šalies viduje, ir su užsienio partneriais, nes tik bendromis pastangomis galime veiksmingai kovoti su nuolat atsinaujinančiais iššūkiais“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta.

  Aptardami pasaulines neteisėtų finansinių srautų keliamas grėsmes, Lietuvos banko, Kovos su neteisėtais finansais tarptautinio tinklo (SOCnet), Pasaulio muitinių organizacijos, Europos Komisijos, buvęs JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro (OFAC) direktorius bei kiti ekspertai pabrėžia būtinybę akylai vertinti skaitmenines technologijas, kurios gali būti pasitelkiamos nusikalstamiems tikslams, bet dar labiau – nepalikti nuošalyje ir jau gerai pažįstamų pinigų plovimo mechanizmų, kaip, pavyzdžiui, grynųjų pinigų kontrabanda.

  Į sankcijų įgyvendinimo klausimus ir jų apėjimo prevenciją konferencijoje žvelgiama skirtingais pjūviais. Analitinėmis įžvalgomis apie sankcijų apėjimo strategijas ir jų užkardymą dalysis Karališkasis jungtinių paslaugų institutas (RUSI); apie sankcijų įgyvendinimo efektyvumą kalbėsis Lietuvos auditorijai gerai pažįstamas tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ įkūrėjas Šarūnas Černiauskas ir išskirtinę patirtį tarptautinių sankcijų srityje turintis buvęs JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro (OFAC) direktorius John Smith. Nuo sankcijų politikos formavimo aspektų iki praktinio jų įgyvendinimo, pasitelkiant viešojo ir privačiojo sektorių partnerystę, dalyvius ves Užsienio reikalų ministerijos, teisėsaugos, komercinių bankų, analitikos organizacijų ir Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ekspertai.

  Terorizmo finansavimo prevencijos klausimais diskutuos Jungtinės Karalystės Teroristų finansavimo žvalgybos valdybos, RUSI, Europos Komisijos bei tarptautinių mokėjimų paslaugas teikiančių bendrovių specialistai. Dėl su temos jautrumu susijusių saugumo reikalavimų ir asmens duomenų apsaugos nuostatų ši dalis nebus transliuojama internetu.

  Lukošienė pabrėžia, kad jungiamoji minėtos problematikos grandis yra sutelktos bendros finansų rinkos dalyvių, teisėsaugos, priežiūros institucijų ir politikos formuotojų prevencinės pastangos. Bendras atsakas šalies viduje ir tarptautiniu lygmeniu gali padėti greičiau rasti naujų sprendimų, užtikrinančių efektyvesnį pinigų plovimo ir teroristų finansavimo bei sankcijų apėjimo prevencijos priemonių įgyvendinimą.

  Susipažinti su renginio programa galite čia.

  Stebėti transliaciją, o vėliau peržiūrėti konferencijos įrašą kviečiame Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro „Youtube“ paskyroje.

  6100

  Mokymuose dalyvavusių asmenų

  700

  Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

  4,5/5

  Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.