Tęsiama rudenį sėkmingai startavusi Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos programa, kuri buvo parengta glaudžiai bendradarbiaujant Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui (PPPKC), Finansų ministerijai ir Mykolo Romerio universitetui (MRU).
Sertifikavimo programos kursas suteiks bazines žinias apie pinigų plovimo prevenciją skirtą finansų rinkos dalyvių darbuotojams, studentams ir visiems norintiems įsidarbinti šioje srityje. Kursas orientuotas į pinigų plovimo prevencijos teorines žinias, teisinį reglamentavimą ir praktinių situacijų aptarimą.
Kursų metu įgytos kompetencijos pinigų plovimo prevencijos srityse leis specialistams greičiau įsilieti į nuolat augančią minėtų specialistų darbo rinką. Dalyviams išklausiusiems ir išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą bus suteikiamas sertifikatas.
Mokymai vyks du kartus per savaitę (gyvai), lietuvių kalba, Mykolo Romerio Universitete (MRU), Vilniuje.
Programos kurso pradžia: balandžio 3 d.
Programos trukmė: 10 savaičių, 52 akademinės ir 104 savarankiško darbo valandos. Programą sudaro 14 modulių.
Kursų kaina:
Privataus sektoriaus atstovams – 699 EUR
Viešojo sektoriaus atstovams – 559 EUR
Programos tikslai:
Ši programa yra tinkama:
Programą baigę išmoksite:
Kursą dėsto ilgametę patirtį sukaupę bei aukštą kvalifikacijos laipsnį įgyję specialistai – praktikai. Per 26 paskaitas finansų rinkos dalyvių atstovai, MRU dėstytojai, PPPKC ekspertai ir centro partneriai pinigų plovimo prevencijos teoriją, teisinį reglamentavimą ir rengs praktinių situacijų aptarimo sesijas.
Registracija
Visus norinčius dalyvauti programoje kviečiame užpildyti registracijos anketą iki kovo mėn. 21 d. Su visais užsiregistravusiais kurso koordinatoriai susisieks asmeniškai iki kovo 27 d.
Registruotis
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro laikinasis vadovas
E. Mamedov yra sukaupęs ilgametę darbo teisėsaugos institucijose patirtį. Kovodamas su rezonansiniais nusikaltimais, išsiugdė ypač aštrius strateginio mąstymo gebėjimus, padedančius objektyviai identifikuoti įtartinas finansines veiklas bei veiksmus. E. Mamedov yra diplomuotas Tarptautinės Atitikties asociacijos (ICA) specialistas.
Dėstoma tema: „Kas yra pinigų plovimas, pinigų plovimo prevencija, teroristų finansavimas?”
Paskaitų trukmė: 2 akad. val.
SEB Baltijos šalių atitikties vadovė
Simona Balčiūnaitė yra sukaupusi 15-os metų darbo patirtį bankų ir finansų rinkų reguliavimo srityje. Karjerą pradėjo Vertybinių popierių komisijoje, vėliau dirbo Lietuvos banke, stažavosi Europos Komisijoje ir Jungtinių Tautų Organizacijoje. 2016 metais prisijungė prie SEB banko Atitikties komandos, šiuo metu vadovauja Atitikties departamentui Lietuvoje ir Baltijos šalyse.
Dėstoma tema: „Atitikties kultūra “
Paskaitų trukmė: 2 akad. val.
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ekspertas
J. Rastenis patirtį pinigų plovimo prevencijos srityje sukaupė skirtinguose finansų sektoriuose. Įgyta patirtis leidžia efektyviai dirbti su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija susijusiais iššūkiais. J. Rastenis yra Jungtinio Karališkojo tarnybų instituto (RUSI) Sankcijų ir neteisėto finansavimo stebėjimo ir analizės grupės (SIFMANet) narys ir sertifikuotas Tarptautinės atitikties asociacijos (ICA) specialistas.
Dėstoma tema: „Pinigų plovimo metodai”
Paskaitų trukmė: 6 akad. val.
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ekspertas
Visą savo karjerą praleido pinigų plovimo prevencijos srityje. Kaupdamas patirtį skirtinguose šios srities sektoriuose, išsiugdė gebėjimus, kurių reikia greitai numatyti ir identifikuoti tiek tradicines, tiek modernias grėsmes, susijusias su sukčiavimu bei pinigų plovimu.
Dėstoma tema: „Pinigų plovimo metodai”
Paskaitų trukmė: 4 akad. val.
MRU studijų programos Teisė ir FinTech vadovas
Karjerą pradėjęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje, Pinigų plovimo prevencijos skyriuje, ją tęsė Mykolo Romerio universitete (MRU) kuruodamas studijų dalykus el. mokėjimų, tarptautinių mokėjimų ir informacinių technologijų teisės srityje. Apginta disertacija elektroninių pinigų teisinio reguliavimo tema. Sukaupta ilgametė patirtis vedant specializuotus mokymus el. mokėjimų, identifikavimo el. erdvėje, asmens duomenų apsaugos finansų sektoriuje tema. Naujos studijų programos MRU – Teisė ir FinTech vadovas.
Dėstomos temos: „Tarptautinės organizacijos“, „Lietuvos teisinė bazė, geroji praktika, naujausios tendencijos“
Paskaitų trukmė: 8 akad. val.
UAB „Whysi“ bendrasteigėjas ir vadovas, atitikties pareigūnas LTL kredito unijoje
T. Kakanauskas yra igyjęs daugiau nei 17-os metų patirtį finansų įstaigose, kuriose sukaupė daugiau nei 10 metų patirtį santykių su klientais (tarptautinėmis įmonėmis ir finansų įstaigomis – užsienio bankais-korespondentais) srityje bei plačią patirtį PPTFP srityje. Yra sertifikuotas Advanced CAMS-Audit specialistas.
Dėstoma tema: „Pažink savo klientą principas “
Paskaitų trukmė: 4 akad.val.
Finansinių nusikaltimų specialistas
Vito Armonavicius yra sertifikuotas pinigų plovimo prevencijos specialistas sukaupęs daugiau nei 11 metų patirtį finansinių nusikaltimų ir finansinės žvalgybos srityse dirbant Jungtinėje Karalystėje, JAV ir Lietuvoje. V.Armonavicius taip pat yra Jungtinės Karalystės karališkojo jungtinio gynybos studijų instituto (RUSI) finansinių nusikaltimų ir saugumo studijų centro (CFCS) asocijuotas narys.
Dėstoma tema: „Teroristų finansavimas ir prevencija”
Paskaitų trukmė: 2 akad. val.
Technologijų plėtros grupės koordinatorius
Didžiąją karjeros dalį praleido finansų institucijose, duomenų valdymo srityje. Įgyta patirtis išugdė analitinį mąstymą, ypatingai praverčiantį plėtojant ir identifikuojant su pinigų plovimu susijusias grėsmes bei jų vystymosi tendencijas. A. Dargevičius yra pasaulinės su finansiniais nusikaltimais kovojančių profesionalų organizacijos ACAMS sertifikuotas specialistas.
Dėstoma tema: „Praktinė įtartinos veiklos analizė”
Paskaitų trukmė: 2 akad.val.
Sankcijų srities ekspertas
Įgijęs Europos Sąjungos teisės ir valdymo dvigubą magistro laipsnį, prieš penkerius metus pradėjo dirbti atitikties srityje vienoje didžiausioje šalies finansų įstaigoje, kur kuravo pinigų plovimo prevencijos, sankcijų bei bendrosios atitikties metodologijos klausimus. Vėliau darbus tęsė Sankcijų atitikties vadovo pozicijoje. Miroslaw yra sertifikuotas Tarptautinės Atitikties asociacijos (ICA) narys.
Dėstoma tema: „Ribojamosios priemonės”
Paskaitų trukmė: 4 akad. val.
Vyresnysis darbo grupės vadovas
Povilas yra vyr. darbo grupės vadovas „Ernst & Young Lietuva“ vadovaujantis tarptautiniams ir vietiniams atitikties ir klimato kaitos ir tvarumo projektams. Prieš prisijungdamas prie EY, Povilas dvejus metus dirbo vyresniuoju konsultantu tarptautinėje vadybos konsultavimo įmonėje „Capgemini“ Nyderlanduose su strateginiais klientų atitikties projektais. Povilas yra ACAMS, CFE, ICA, PMP, CIPPE sertifikuotas specialistas ir sertifikuotas auditorius.
Dėstoma tema: „Rizikos kontrolės procesas finansinėje institucijoje”
Paskaitų trukmė: 4 akad. val.
Fintech Hub LT asociacijos valdybos narys
Andrius Merkelis yra daugiau nei 50 Lietuvos fintech įmonių vienijančios asociacijos „Fintech Hub LT“ pinigų plovimo prevencijos (AML) darbo grupės vadovas ir asociacijos valdybos narys. A. Merkelis yra ACAMS sertifikuotas specialistas, aktyviai dalyvauja su AML susijusių iniciatyvų ir tarpinstitucinėse darbo grupėse, kurios sprendžia AML/ CTF ir sukčiavimo prevencijos klausimus.
Dėstoma tema: „Pažink savo klientą principas “
Paskaitų trukmė: 4 akad. val.
Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkas, monografijos „Kad nusikaltimai neapsimokėtų. Klasikiniai ir modernūs turto konfiskavimo mechanizmai“ (2014) ir studijos „Civilinio turto konfiskavimo perspektyvos Lietuvoje“ (2018) vadovas ir bendraautorius, kitų publikacijų neteisėto praturtėjimo kontrolės klausimais autorius
Dėstoma tema: „Predikatiniai nusikaltimai – pinigų plovimo kriminalizavimas, nusikaltimai susiję su pinigų plovimu“
Paskaitų trukmė: 4 akad.val.
Lietuvos Banko vyriausiasis specialistas
Denas Jonas Gadeikis yra Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento Mokėjimų rinkos priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, kuris atsakingas už Lietuvos mokėjimų rinkos dalyvių – elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų, prudencinę priežiūrą.
Dėstoma tema: „Finansiniai produktai“
Paskaitų trukmė: 2 akad.val.
Skaičiuojama, kad visame pasaulyje finansiniai sukčiai kasmet išvilioja apie 2 trln. eurų.
Centro mokymuose jau dalyvavo daugiau nei 4 500 Lietuvos finansų rinkos dalyvių.
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.