Startavo pirmasis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos kursas

Skaityti daugiau

Sertifikavimo programa

2022 m. pirmą kartą Lietuvoje pristatoma Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos kompetencijų sertifikavimo programa, kuri buvo parengta kaip bendra Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPLC), Finansų Ministerijos ir Mykolo Romerio Universiteto (MRU) iniciatyva.

Programos pradžia: lapkričio mėn. 21 d.

Trukmė: 9 savaitės, ją sudaro 53 kontaktinės ir 103 savarankiško darbo valandos. Programą sudaro 13 modulių.

Programos tikslai:

 • Kelti privataus ir viešojo sektorių kompetenciją pinigų plovimo/teroristų finansavimo (PP/TF) prevencijos srityje;
 • Mažinti PP/TF specialistų trūkumą;
 • Sudaryti galimybes sertifikuotis, kurios padengtų Lietuvai aktualios tematikos bei teisinio reglamentavimo stoką tarptautinių sertifikatų programose.

Sertifikavimo programa suteiks bazines žinias apie pinigų plovimo prevenciją, skirtą finansų rinkos dalyvių darbuotojams, studentams ir visiems norintiems įsidarbinti šioje srityje. Kursas orientuotas į pinigų plovimo prevencijos teorines žinias, teisinį reglamentavimą ir praktinių situacijų aptarimą.

Kursų metu įgytos kompetencijos pinigų plovimo prevencijos srityse leis specialistams greičiau įsilieti į nuolat augančią minėtų specialistų darbo rinką.

Kursai vyks lietuvių kalba, Mykolo Romerio Universitete (MRU).

Ši programa yra tinkama:

 • Jau dirbantiems viešojo ir privataus sektorių skirtingų atsakomybių PP/TF prevencijos specialistams;
 • Naujai ateinantiems į darbo rinką ir norintiems pradėti savo karjerą PP/TF prevencijos srityje;
 • Ketinantiems persikvalifikuoti ir toliau savo darbinę karjerą tęsti PP/TF prevencijos srityje.

Programą pabaigę išmoksite:

 • Kas yra pinigų plovimas, teroristų finansavimas ir tarptautinės sankcijos;
 • Atpažinti rizikas, kylančias finansų įstaigoms pinigų plovimo ir teroristų finansavimo srityje;
 • Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos užtikrinimą praktikoje;
  Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos teisinį reguliavimą;
 • „Pažink savo klientą“ (angl. Know Your Customer, KYC) ir deramo klientų vertinimo (angl. Customer Due Diligence, CDD) koncepcijas ir praktiką;
 • Suprasite pagrindinių finansinių nusikaltimų, sukčiavimo, kyšininkavimo, korupcijos ir kitų susijusių nusikaltimų rizikas.

Kursą dėstys ilgametę patirtį sukaupę bei aukštos kvalifikacijos šioje srityje igyję specialistai – praktikai.
Programoje finansų rinkos dalyvių atstovai, MRU dėstytojai, PPPKC ekspertai ir partneriai dėstys pinigų plovimo prevencijos teorinius aspektus, teisinį reglamentavimą ir rengs praktinių situacijų aptarimo sesijas.
Programos dalyviams, išklausiusiems programą ir išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą bus suteikiamas sertifikatas ir sudaromos galimybės atlikti praktiką įvairiose viešojo ir privataus sektoriaus institucijose.

Kursų kaina

Pirmajai kurso dalyvių grupei (iki 25 asmenų) programa bus vykdoma nemokamai. Vėliau preliminari sertifikavimo programos kaina (vienam asmeniui) svyruos nuo 400 iki 700 EUR. Tiksli kaina bus patikslinama atskiru pranešimu.

Programos lankstinukas

Daugiau informacijos:
Programos koordinatorius Mykolo Romerio universitete: Marius Laurinaitis, laurinaitis@mruni.eu
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras: info@amlcenter.lt

Registruotis

Eimantas Vytuvis

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro direktorius

Karjerą pradėjęs policijoje, ją tęsė Specialiųjų tyrimų tarnyboje, kur tyrė korupcinius nusikaltimus, vėliau kuravo pinigų plovimo prevencijos klausimus „Nordea“ ir „Luminor“ bankuose, o nuo 2018 m. balandžio mėn. vadovavo „Luminor“ grupės klientų rizikos valdymo padaliniui. E. Vytuvis yra pasaulinės su finansiniais nusikaltimais kovojančių profesionalų organizacijos ACAMS sertifikuotas specialistas.

Dėstoma tema: „Kas yra pinigų plovimas, pinigų plovimo prevencija, teroristų finansavimas?”

Paskaitų trukmė: 2 akad. val.

Denas Jonas Gadeikis

Lietuvos Banko vyriausiasis specialistas

Denas Jonas Gadeikis yra Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento Mokėjimų rinkos priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, kuris yra atsakingas už Lietuvos mokėjimų rinkos dalyvių – elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų, prudencinę priežiūrą.

Dėstoma tema: „Finansiniai produktai “

Paskaitų trukmė: 2 akad. val.

Simona Balčiūnaitė

SEB Baltijos šalių atitikties vadovė

Simona Balčiūnaitė yra sukaupusi 15-os metų darbo patirtį bankų ir finansų rinkų reguliavimo srityje. Karjerą pradėjo Vertybinių popierių komisijoje, vėliau dirbo Lietuvos banke, stažavosi Europos Komisijoje ir Jungtinių Tautų Organizacijoje. 2016 metais prisijungė prie SEB banko Atitikties komandos, šiuo metu vadovauja Atitikties departamentui Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Dėstoma tema: „Atitikties kultūra “

Paskaitų trukmė: 2 akad. val.

Jaunius Mindaugas Rastenis

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ekspertas

J. Rastenis patirtį pinigų plovimo prevencijos srityje sukaupė skirtinguose finansų sektoriuose. Įgyta patirtis leidžia efektyviai dirbti su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija susijusiais iššūkiais. J. Rastenis yra sertifikuotas Tarptautinės atitikties asociacijos (ICA) specialistas.

Dėstoma tema: „Pinigų plovimo metodai”

Paskaitų trukmė: 4 akad. val.

Deivydas Razminas

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro ekspertas

Visą savo karjerą praleido pinigų plovimo prevencijos srityje. Kaupdamas patirtį skirtinguose šios srities sektoriuose, išsiugdė gebėjimus, kurių reikia greitai numatyti ir identifikuoti tiek tradicines, tiek modernias grėsmes, susijusias su sukčiavimu bei pinigų plovimu.

Dėstoma tema:  „Pinigų plovimo metodai”

Paskaitų trukmė: 4 akad. val.

Marius Laurinaitis

MRU studijų programos Teisė ir FinTech vadovas

Karjerą pradėjęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje, Pinigų plovimo prevencijos skyriuje, ją tęsė Mykolo Romerio universitete (MRU) kuruodamas studijų dalykus el. mokėjimų, tarptautinių mokėjimų ir informacinių technologijų teisės srityje. Apginta disertacija elektroninių pinigų teisinio reguliavimo tema. Sukaupta ilgametė patirtis vedant specializuotus mokymus  el. mokėjimų, identifikavimo el. erdvėje, asmens duomenų apsaugos finansų sektoriuje tema. Naujos studijų programos MRU – Teisė ir FinTech vadovas.

Dėstomos temos: „Tarptautinės organizacijos“, „Lietuvos teisinė bazė, geroji praktika, naujausios tendencijos“

Paskaitų trukmė: 8 akad. val.

Tomas Kakanauskas

UAB Whysi bendrasteigėjas ir vadovas, atitikties pareigūnas LTL kredito unijoje 

T. Kakanauskas yra igyjęs daugiau nei 17-os metų patirtį finansų įstaigose, kuriose sukaupė daugiau nei 10 metų patirtį santykių su klientais (tarptautinėmis įmonėmis ir finansų įstaigomis – užsienio bankais-korespondentais) srityje bei plačią patirtį PPTFP srityje. Yra sertifikuotas Advanced CAMS-Audit specialistas. 

Dėstoma tema:  „Pažink savo klientą principas 

Paskaitų trukmė: 4 akad.val. 

Vito Armonavičius

Finansinių nusikaltimų specialistas

Vito Armonavičius yra sertifikuotas pinigų plovimo prevencijos specialistas sukaupęs daugiau nei 11 metų patirtį finansinių nusikaltimų prevencijos srityje. V. Armonavičiaus patirtis įgyta užimant įvairias pareigas skirtinguose finansiniuose sektoriuose, tiek Jungtinėje Karalystėje tiek kitose šalyse.

Dėstoma tema: „Teroristų finansavimas ir prevencija”

Paskaitų trukmė: 2 akad. val.

Miroslaw Grabowski

Atitikties vadovas

Darbus atitikties srityje tęsia penktus metus. Įgijęs Europos Sąjungos teisės ir valdymo dvigubą magistro laipsnį, pradėjo dirbti atitikties srityje vienoje didžiausioje finansų įstaigoje, kur kuravo pinigų plovimo prevencijos, sankcijų bei bendrosios atitikties metodologijos klausimus. Nuo 2021 metų darbus tęsia Šiaulių banke, Sankcijų atitikties vadovo pozicijoje. Miroslaw yra sertifikuotas Tarptautinės Atitikties asociacijos (ICA) narys.

Dėstoma tema: „Ribojamosios priemonės”

Paskaitų trukmė: 4 akad. val.

Edvardas Gudaitis

Skyriaus vadovas / MLRO

E. Gudaitis yra sertifikuotas pinigų plovimo prevencijos ekspertas šioje srityje praleidęs daugiau nei 6 metus. Ilgametė E. Gudaičio patirtis buvo sukaupta vadovaujant įvairiems šios srities departamentams skirtinguose finansiniuose sektoriuose. E. Gudaitis taip pat yra įgyjęs 4 metų darbo patirtį mokesčių srityje.

Dėstomos tema: „Pinigų plovimo prevencijos programa”

Paskaitų trukmė: 6 akad. val.

Povilas Randis

Vyresnysis darbo grupės vadovas

Povilas yra vyr. darbo grupės vadovas „Ernst & Young Lietuva“ vadovaujantis tarptautiniams ir vietiniams atitikties ir klimato kaitos ir tvarumo projektams. Prieš prisijungdamas prie EY, Povilas dvejus metus dirbo vyresniuoju konsultantu tarptautinėje vadybos konsultavimo įmonėje „Capgemini“ Nyderlanduose su strateginiais klientų atitikties projektais. Povilas yra ACAMS, CFE, ICA, PMP, CIPPE sertifikuotas specialistas ir sertifikuotas auditorius.

Dėstoma tema:  „Rizikos kontrolės procesas finansinėje institucijoje”

Paskaitų trukmė: 4 akad. val.

Andrius Merkelis

Fintech Hub LT asociacijos valdybos narys

Andrius Merkelis yra daugiau nei 50 Lietuvos fintech įmonių vienijančios asociacijos „Fintech Hub LT“ pinigų plovimo prevencijos (AML) darbo grupės vadovas ir asociacijos valdybos narys.  A. Merkelis yra ACAMS sertifikuotas specialistas, aktyviai dalyvauja su AML susijusių iniciatyvų ir tarpinstitucinėse darbo grupėse, kurios sprendžia AML/ CTF ir sukčiavimo prevencijos klausimus.

Dėstoma tema:  „Pažink savo klientą principas “

Paskaitų trukmė: 4 akad. val.

Albertas Valinčius

Pinigų plovimo prevencijos valdybos atitikties skyriaus pinigų plovimo prevencijos teisės specialistas

Dėstomos tema: „Įtartinos veiklos raportavimas”

Paskaitų trukmė: 1 akad. val.

Dainius Baršauskas

Pinigų plovimo prevencijos valdybos analizės skyriaus vyriausiasis tyrėjas

Dėstoma tema: „Įtartinos veiklos raportavimas”

Paskaitų trukmė: 1 akad. val.

2 trl. €

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje finansiniai sukčiai kasmet išvilioja apie 2 trln. eurų.

3 500

Centro mokymuose jau dalyvavo daugiau nei 3 500 Lietuvos finansų rinkos dalyvių.

4,5/5

Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.