Sertifikuotų Lietuvoje pinigų plovimo prevencijos specialistų gretos didėja iki 300

Skaityti daugiau

Siūlomos pozicijos

Pinigų plovimo prevencijos ekspertas (-ė) (Sankcijų įgyvendinimo sritis)

Lietuvoje įsteigtas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras unikalus viešojo ir privačiojo sektoriaus (PPP) partnerystės pavyzdys, sutelkiantis pastangas kovojant su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu. Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas ir komerciniai šalies bankai – Swedbank, AB, AB SEB bankas, Revolut Bank, UAB, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, akcinė bendrovė Šiaulių bankas, OP Corporate Bank plc. Lietuvos filialas, AS Citadele banka Lietuvos filialas ir UAB Urbo bankas.

Savo veikla siekiame stiprinti Lietuvos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą bei šalies tarptautinę reputaciją, sutelkiant dėmesį į bendradarbiavimo, švietimo bei pažangios, skaidrios ir atviros finansų sistemos svarbą.

Centre veikiančiose darbo grupėse sutelkdami teisėsaugos, priežiūros ir kitų valstybės institucijų bei privačiojo sektoriaus atstovų patirtis, žinias ir kompetencijas kuriame saugesnę Lietuvos finansų sistemą. Siekdami šio tikslo, skatiname skirtingus sektorius bendradarbiauti, keistis informacija, dalintis gerosiomis praktikomis bei jas formuoti.

Esame profesionalų komanda, į kurią kviečiame prisijungti Pinigų plovimo prevencijos ekspertą (-ę) darbui Vilniuje:

Naujajam komandos nariui patikėsime:

⚬ Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo koordinavimą: organizuoti ir dalyvauti Centre veikiančių darbo grupių veikloje, konsultuoti rinką pinigų plovimo, sukčiavimo prevencijos, tarptautinių sankcijų įgyvendinimo klausimais; užmegzti ir palaikyti ryšius su viešojo ir privataus sektorių atstovais pinigų plovimo prevencijos ir bendradarbiavimo klausimais.

⚬ Ekspertiškumu grįstą pinigų plovimo prevencijos tobulinimą: teikti įžvalgas dėl esamų procesų, taikomų praktikų, sistemų ir kontrolės procedūrų, rengti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos gaires (metodinius nurodymus) finansų rinkos dalyviams, siekiant užtikrinti geriausios praktikos taikymą ir nuolatinį atnaujinimą.

⚬ Tarptautinių standartų vystymą Lietuvoje: atsižvelgiant į tarptautinius standartus, FATF rekomendacijas ir ES teisės aktus, viešojo ir privataus sektoriaus interesus, vertinti politinę bei ekonominę aplinką ir teikti siūlymus ir rekomendacijas dėl pinigų plovimo prevencijos priemonių veiksmingumo, efektyvumo ir pakankamumo teisinio reglamentavimo.

⚬ Kūrybiškai šviesti visuomenę: teikti viešus ekspertinius komentarus, dalintis sukauptomis žiniomis mokymuose, seminaruose, konferencijose ir kituose renginiuose.

Ką mes  siūlome:

⚬ Atlygį nuo 3000 iki 5000 EUR bruto, priklausomai nuo Jūsų patirties ir kompetencijų.

⚬ Išskirtinę ir unikalią Lietuvoje patirtį, galimybę kurti gerąsias praktikas pinigų plovimo, sukčiavimo prevencijos, tarptautinių sankcijų įgyvendinimo ir kitose su finansinių nusikaltimų prevencija susijusiose srityse.

⚬ Galimybę nuolat tobulinti profesinę kvalifikaciją.

⚬ Galimybę įsitraukti į bendrus projektus su finansų įstaigomis, teisėsaugos ir kitomis valstybės institucijomis bei tarptautiniais partneriais.

⚬ Draugišką ir palaikantį kolektyvą.

⚬ Lanksčias darbo galimybes.

⚬ Papildomą sveikatos draudimą.

Reikalavimai:

⚬ Turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

⚬ Turėti ne mažiau kaip 3 metus darbo patirties finansų įstaigose ar kitose organizacijose (pinigų plovimo, sankcijų apėjimo prevencijos ar finansinių nusikaltimų analizės srityje), priežiūros institucijose, advokatų kontorose ar kitose pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos klausimais konsultuojančiose įmonėse.

⚬ Viešojo kalbėjimo patirtis privalumas.

⚬ Anglų kalba (ne žemesnis nei B2 lygis).

Kandidatų CV su trumpa motyvacija laukiame iki rugpjūčio 31 d. adresu karjera@amlcenter.lt. Konfidencialumą garantuojame. Informuosime kandidatus, patekusius į kitus atrankos etapus.

2 trl. €

Skaičiuojama, kad visame pasaulyje finansiniai sukčiai kasmet išvilioja apie 2 trln. eurų.