Prasidėjo registracija į ketvirtąją Sertifikavimo programos laidą

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras, kartu su partneriais – Mykolo Romerio universitetu bei LR finansų ministerija – šiandien pradeda registraciją į ketvirtąją Specializuotą pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos kompetencijų sertifikavimo programos laidą, kuri  startuos kovo mėn. Naujoje laidoje numatyta suformuoti tris grupes bei priimti 105 dalyvius.  

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

  Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

  Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras, kartu su partneriais – Mykolo Romerio universitetu bei LR finansų ministerija – šiandien pradeda registraciją į ketvirtąją Specializuotą pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos kompetencijų sertifikavimo programos laidą, kuri  startuos kovo mėn. Naujoje laidoje numatyta suformuoti tris grupes bei priimti 105 dalyvius.  

  Glaudžiu trijų institucijų bendradarbiavimo pagrindu sukurta pirmoji ir kol kas vienintelė mūsų šalies rinkai pritaikyta programa finansų rinkos dalyvių darbuotojams, studentams ir norintiems įsidarbinti šioje srityje suteiks bazines pinigų plovimo prevencijos žinias. 

  Programa skirta į darbo rinką naujai žengiantiems studentams bei ketinantiems persikvalifikuoti specialistams, kurie norėtų susieti savo karjerą su pinigų plovimo prevencijos sritimi. Taip pat – viešajame ir privačiame sektoriuje neseniai pradėjusiems dirbti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos specialistams, norintiems pagilinti turimas žinias. 

  Sertifikavimo programos kursas finansų rinkos dalyvių darbuotojams, studentams ir asmenims, norintiems įsidarbinti šioje srityje, suteikia bazines pinigų plovimo prevencijos žinias. 

  Šiemet dėstomų temų tinklelyje į atskirus modulius išskirtos dvi temos: Sukčiavimo rizikos valdymas” ir Korupcijos ir pinigų plovimo santykis”. Jas atskleisti patikėta srities specialistams – „Luminor” sukčiavimo prevencijos ekspertui Linui Sadeckui bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Tyrimų koordinavimo valdybos  viršininkei Rūtai Kaziliūnaitei. 

  „Sertifikavimo programą nuolat tobuliname, siekdami užtikrinti, kad pamatinių pinigų plovimo prevencijos kompetencijų siekiantys programos dalyviai gautų Lietuvos rinkai aktualias ir pasaulines tendencijas atliepiančias žinias. Tiek sukčiavimas, tiek korupcija yra reikšmingi pirminiai nusikaltimai pinigų plovimui, o jų prevencija buvo ir bus reikalinga. Siekdami didinti šioje srityje dirbančių specialistų gretas bei stiprinti jų kompetencijas, temas patikėjome ilgametę praktiką turintiems ekspertams, kurių svariu indėliu neabejojame”, – sako Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovė Eglė Lukošienė.  

  Pavasarį startuosiančioje 4 – oje laidoje numatyta suformuoti dvi kontaktinio ir vieną nuotolinio mokymo grupes.  

  Anot Centro vadovės, praėjusių metų rudenį, kaip pilotinė, startavusi nuotolinio mokymo grupė pasiteisino: dalyviai aktyviai įsitraukė, sertifikavimo egzaminą išlaikė 34 iš 35 dalyvių. 

  Atsižvelgiant į tokius rezultatus ir siekiant sudaryti galimybes platesniam ratui žmonių iš visos Lietuvos įgyti pamatinės pinigų plovimo prevencijos kompetencijas, nuotolinė grupė bus formuojama ir pavasarį. Joje laukiama ne Vilniuje gyvenančių stojančiųjų, kurie dėl atstumo ar kitų objektyvių priežasčių negali atvykti į paskaitas sostinėje. 

  Kaip ir anksčiau, Vilniuje gyvenantys ir dirbantys ar siekiantys persikvalifikuoti specialistai, studentai kviečiami teikti paraiškas į dvi kontaktinio mokymo grupes. 

  Programą sudaro 16 paskaitų modulių, paskaitas dalyviams dėstys 16 dėstytojų iš viešojo ir privataus sektoriaus. Kartu su dalyviais jie gilinsis į tarptautinį ir nacionalinį teisinį reglamentavimą, predikatinių nusikaltimų specifiką, pinigų plovimo metodus ir jų atpažinimą, įtartinos veiklos analizę ir raportavimą bei kitus kasdienėje pinigų plovimo prevencijos specialisto veikloje svarbius aspektus. 

  Sėkmingai išklausiusiems paskaitas bei išlaikiusiems baigiamąjį egzaminą dalyviams bus įteikiami pamatines pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos kompetencijas patvirtinantys sertifikatai. 

  Registracija į visas tris grupes vyks iki vasario 19 dienos. Daugiau informacijos apie programą, lektorius, atrankos kriterijus, kainas bei registracijos nuorodą galima rasti adresu: https://amlcenter.lt/sertifikavimo-programa/ 

  6100

  Mokymuose dalyvavusių asmenų

  700

  Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

  4,5/5

  Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.