STT pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centru
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir VšĮ „Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras“ pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo bendradarbiauti korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevencijos, atskleidimo ir tyrimo srityse, vykdyti išankstinį grėsmių ir rizikos veiksnių mažinimą, jų atsiradimo priežasčių ir sąlygų nustatymą bei šalinimą.
Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte
Pasirašyta sutartimi įsipareigota operatyviai keičiantis aktualia informacija nustatyti ir tirti tarptautinio kyšininkavimo atvejus, analizuoti ir vertinti informaciją, susijusią su iš korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų gautų pajamų ar kito susijusio turto paieška ir tyrimu. Susitarimas taip pat numato institucijų bendradarbiavimą rengiant bendrus korupcijos prevencijos projektus ir įgyvendinant antikorupcinio švietimo priemones.
„Modernėjant finansinėms technologijoms, deja, kartu modernėja ir korupciniai mechanizmai. Tarnyba tikslingai veikia turto paieškos ir analizės srityje, siekiant surasti galimai korupciniu būdu įgytą turtą ir jį sugrąžinti Valstybei. Tad institucijų bendradarbiavimas ir savalaikis informacijos apsikeitimas yra labai svarbus, norint laiku identifikuoti korupcijos grėsmes ir jas pašalinti“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.
„Stengiantis sėkmingai vykdyti Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veiklą, naujos partnerystės, tarp viešojo ir privataus sektorių yra itin reikalingos. Tik suvienijus jėgas, profesionalų ekspertines žinias, drauge mes tampame vis stipresni ir pajėgūs ne tik kovoti su finansiniais nusikaltimais, bet ir efektyviai vykdyti bei įgyvendinti prevencinę strategiją. Šiandien pasirašome bendradarbiavimo sutartį jau su antrąja šalies institucija. Tikimės, jog drauge galėsime džiaugtis ir pasigirti atliktais darbais, kurie pagerins Lietuvos įvaizdį tiek pinigų plovimo prevencijos kontekste, tiek kovojant su finansiniais nusikaltimais“, – sako Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro direktorius Eimantas Vytuvis.
Siekiant aktyviai veikti įgyvendinant Civilinio turto konfiskavimo įstatymą, aptikti tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse esantį galimai korupciniu būdu įgytą turtą, išaiškinti šio turto kilmę, efektyviai atskleisti tokio praturtėjimo mechanizmus, Specialiųjų tyrimų tarnyboje veikia Turto paieškos skyrius.
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras Lietuvoje įsteigtas siekiant sutelkti viešojo ir privataus sektorių pastangas kovoje su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu bei stiprinti prevencijos sistemą. Jo steigimą paskatino dėl naujų technologijų ir jų teikiamų galimybių besikeičiantis finansų sektorius, tarptautinių organizacijų – Tarptautinio valiutos fondo, Europos Komisijos, Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu priemonių įvertinimo ekspertų komiteto (MONEYVAL) – rekomendacijos ir siekis įgyvendinti Lietuvoje geriausią tarptautinę pinigų plovimo prevencijos praktiką, kuri užtikrintų veiksmingiausią kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.
Susiję straipsniai
6100
Mokymuose dalyvavusių asmenų
700
Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose
4,5/5
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.