„ConnectPay“ – pirmoji nebankinė institucija, tapusi Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro nare

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras (PPPKC) praneša, kad prie jo veiklos prisijungė „ConnectPay“, tapdama pirmąja nebankine institucija, kuri įsitrauks į Centro veiklą. Šis žingsnis žymi svarbų etapą stiprinant viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą kovojant su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir „ConnectPay“ finansinių sprendimų platforma, teikianti įterptinės bankininkystės paslaugas internetiniams verslams, šiandien pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

    Prisijungdama prie Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir komercinių bankų įsteigto PPPKC, įmonė tampa pirmąja nebankine institucija Centre ir įsipareigoja aktyviai dalyvauti Centro veikloje, dalintis savo ekspertinėmis žiniomis bei patirtimi, siekiant užtikrinti efektyvią pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją bei sklandų sankcijų įgyvendinimą.

    „Pavasarį atvėrėme Centro duris Lietuvoje licencijuotiems finansų rinkos dalyviams ir nuosekliai plečiame savo veiklą, siekdami sustiprinti Lietuvos ir visos finansų sistemos atsparumą AML/CTF bei galimoms sankcijų apėjimo grėsmėms. Esame įsitikinę, kad nebankinio sektoriaus įmonės „ConnectPay prisijungimas dar labiau sustiprins viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą finansinių nusikaltimų prevencijos srityje“, – teigė Eglė Lukošienė, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro direktorė.

    „ConnectPay“ prisijungimas prie PPPKC veiklos sustiprins centro gebėjimus identifikuoti ir valdyti rizikas, susijusias su finansiniais nusikaltimais bei prisidės prie saugesnės ir skaidresnės finansų sistemos kūrimo Lietuvoje.

    „Džiaugiamės, kad tapome pirmuoju prie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro prisijungusiu nebankiniu mokėjimo paslaugų tiekėju. Priimame tai kaip itin svarbų visos komandos pasiekimą, įrodantį mūsų rizikų valdymo efektyvumą ir pabrėžiantį „ConnectPay“ įsipareigojimą užtikrinti aukščiausius pinigų plovimo prevencijos ir kovos su teroristų finansavimu standartus. Turėdami nedidelį klientų portfelį kiekvienam iš jų galime pritaikyti specifines kontrolės priemones, suteikiančias mums unikalių rizikos valdymo įžvalgų, kurios įprastai nėra prieinamos dirbant su didele klientų baze. Mūsų tikslas – dalintis savo kompetencijomis dalyvaujant PPPKC veikloje, taip dar labiau sustiprinant rizikų identifikavimo ir valdymo metodikas bei kartu sukuriant efektyvią prevencijos sistemą, apimančią visus rinkos dalyvius“, – prisijungimo prie Centro reikšmę pabrėžė „ConnectPay“ vadovas Marius Galdikas.

    Prie Centro veiklos prisijungsiantys naujieji nariai galės dalyvauti Centro koordinuojamų Pinigų plovimo prevencijos, Sankcijų įgyvendinimo, Sukčiavimo prevencijos, Informacijos apsikeitimo projekte bei kitų darbo grupių veikloje.

    Narystė Centre finansų sektoriaus įmonėms taip pat suteikia galimybę dalyvauti specialiuose mokymuose bei prisidėti prie kitų viešojo ir privataus sektorių bendradabiavimo projektų, vienas iš jų – informacijos apsikeitimo.

    Šiuo metu prie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veiklos yra prisijungusios Jungtinės centrinės kredito unijos (JCKU) administruojama kredito unijų grupė KREDA bei UAB ILTE – „Investicijos Lietuvos ekonomikai“.

    Nariai prisideda prie finansų sistemos saugumo bei dalijasi gerąja praktika su kitais partneriais, laikydamiesi Centro gairių ir rekomendacijų. Taip siekiama kurti ir įgyvendinti aukštesnius pinigų plovimo prevencijos standartus.

    Daugiau informacijos apie narystės galimybes, nario įnašus, paraiškos nagrinėjimą ir pirminės užklausos formą galima rasti Centro interneto svetainėse skiltyje „Narystė“, adresu: https://amlcenter.lt/naryste/.

     

    Apie „ConnectPay“:

    Finansinių sprendimų platforma, teikianti įterptinės bankininkystės paslaugas internetiniams verslams. Įmonė siūlo momentinius euro zonos (SEPA Instant) ir tarptautinius (cross-border ir SWIFT) pavedimus, valiutas, mokėjimo korteles, mokėjimų inicijavimo paslaugas e-komercijai, Bankininkystę kaip paslaugą (BaaS) ir dar daugiau. „ConnectPay“ yra Lietuvos Centrinio Banko reguliuojama licencijuota institucija ir viena sparčiausiai augančių Elektroninių Pinigų Įstaigų (EPĮ) Lietuvoje.

     

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.