Stiprinamos pajėgos tinkamam tarptautinių ekonominių sankcijų įgyvendinimui
Siekdami, kad Lietuva tinkamai įgyvendintų ekonomines sankcijas įmonėms ir prekėms, ypač taikant draudimus ir apribojimus, bendradarbiavimo sutartį pasirašė Muitinės departamento (MD) generalinis direktorius Darius Žvironas ir VšĮ „Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras“ (Centras) direktorius Eimantas Vytuvis.
Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte
Pasak Lietuvos muitinės vadovo D. Žvirono, įgyvendinant Europos Sąjungos ir kitas tarptautines sankcijas, viena iš užduočių yra sandorių vertinimas (kas ir kam parduoda prekes), pagal kurį nustatoma, ar pardavėjui, gavėjui nėra taikomi apribojimai ar draudimai, ar gabenamas prekes nėra draudžiama tiekti.
„Siekiant, kad procesas vyktų sklandžiai, būtinas darnus įvairių institucijų bendradarbiavimas. Suvienijus Lietuvos muitinės ir Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro specialistų pajėgas, muitinės pareigūnams taps lengviau identifikuoti tokias prekes, kontroliuoti jų judėjimą bei užkirsti kelią jas tiekti įmonėms, kurioms taikomos sankcijos, o bankams – kontroliuoti finansinius srautus ir esant poreikiui, užkardyti neteisėtus sandorius,“ – sako D. Žvironas. Jo teigimu, koordinuoti veiksmai leis muitinės procedūras vykdyti maksimaliai efektyviai.
„Centras kuria efektyvią bendradarbiavimo platformą, jungiančią visas sistemos grandis. Glaudžiam ir efektyviam bendradarbiavimui reikalingas visų šalių įsitraukimas, todėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymas su Muitinės departamentu sustiprins turimas kompetencijas, leis mums ne tik keistis aktualia informacija tarpusavyje, bet ir užtikrins dalijimąsi gerąja patirtimi, kuri leis efektyviai valdyti iškylančias ekonominių sankcijų pažeidimo rizikas,“ – pabrėžia Eimantas Vytuvis, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas.
Pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį šalys taip pat įsipareigojo teikti viena kitai aktualią informaciją, metodinę ir institucinę pagalbą. Centras taip pat rengs gaires, rekomendacijas ir teisėkūros iniciatyvas, susijusias su tarptautinių sankcijų įgyvendinimu.
Lietuvoje įsteigtas praėjusių metų gegužės mėn. Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras telkia viešąjį ir privatųjį sektorius stiprinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą. Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas bei Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai.
Susiję straipsniai
6100
Mokymuose dalyvavusių asmenų
700
Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose
4,5/5
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.