Sankcijų įgyvendinimui ir pinigų plovimo prevencijai skirta konferencija subūrė 1,5 tūkst. viešojo ir privataus sektoriaus atstovų
2023 m. gegužės 17 d. įvyko Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (toliau – Centro) kartu su Lietuvos banku organizuota konferencija „Kovos su sankcijų vengimu ir finansiniais nusikaltimais priešakinėse linijose: nauja realybė“. Konferencija subūrė 1,5 tūkst. skirtinguose sektoriuose dirbančių pinigų plovimo prevencijos specialistų iš Baltijos šalių.
Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte
2023 m. gegužės 17 d. įvyko Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (toliau – Centro) kartu su Lietuvos banku organizuota konferencija „Kovos su sankcijų vengimu ir finansiniais nusikaltimais priešakinėse linijose: nauja realybė“. Konferencija subūrė 1,5 tūkst. skirtinguose sektoriuose dirbančių pinigų plovimo prevencijos specialistų iš Baltijos šalių.
Renginio metu daugiau kaip 20 Lietuvos ir užsienio politikos formuotojų, finansinių įstaigų priežiūros, bankininkystės, informacinių technologijų ir kitų sričių ekspertų diskutavo sankcijų rusijai ir baltarusijai veiksmingumo užtikrinimo, pinigų plovimo prevencijos teisinio reguliavimo ir skaitmeninės transformacijos klausimais.
„Sankcijų, pinigų plovimo prevencijos teisinis reguliavimas bei praktinis įgyvendinimas šiuo metu yra vieni aktualiausių pinigų plovimo prevencijos srities klausimų, itin reikalaujantys viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės ir susikalbėjimo. Suteikėme platformą ekspertams ir dalyviams keistis įžvalgomis, dalintis idėjomis ir praktine patirtimi. Tokiu būdu stipriname finansinius nusikaltimus užkardančių specialistų kompetencijas ir dar kartą primename, jog karą prieš Ukrainą pradėjusią agresorę silpninančių sankcijų veiksmingumas yra visų mūsų atsakomybė ir bendras tikslas“, – sako Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro laikinasis vadovas Elčin Mamedov.
Anot jo, gausus konferenciją internetu stebėjusių ir renginyje apsilankiusių rinkos dalyvių skaičius rodo, jog informacijos poreikis yra didelis.
„Sankcijų įgyvendinimo, virtualiųjų valiutų rinkos teisinio reguliavimo, inovatyvių technologijų pritaikymo vertinant finansinių įstaigų klientų ir sandorių rizikingumą klausimai jau seniai peržengė vienos valstybės sienas – dabar tai tarptautinės darbotvarkės klausimai. Kadangi veikiame greitai besikeičiančioje aplinkoje, nebeužtenka patirtimi keistis tik tarp šalies specialistų, svarbu įtraukti užsienio ekspertus bei pritaikyti gerąsias praktikas savo kasdienėje veikloje“, – pažymi Centro laikinasis vadovas.
Kalbėdami viena pagrindinių konferencijos temų – sankcijų įgyvendinimo – ekspertai pabrėžė, kad sankcijos gali būti galinga poveikio priemonė, tačiau jos turi būti tinkamai suprojektuotos. Diskusijos „Sankcijos: Tikslas vs. Realybė“ dalyviai sutiko, kad teisingas tikslas, aiškus galutinis rezultatas, savalaikiškumas yra esminės dedamosios, galinčios užtikrinti tarptautinių sankcijų poveikį.
Ekspertų vertinimu, sankcijų veiksmingumui ir efektyvumui užtikrinti kritiškai svarbus viešojo sektoriaus – kuriančio sankcijų įgyvendinimo reglamentus – ir privataus sektoriaus, kuriam tenka pareiga ir atsakomybė juos įgyvendinti, bendradarbiavimas. Geresnis viešojo sektoriaus supratimas, kaip veikia privatus sektorius ir jo edukacija apie teisinį reguliavimą, užtikrins efektyvesnius sankcijų įgyvendinimo rezultatus.
Vertinant technologijų progresą, ekspertai akcentavo vieningo reguliavimo aukštesniu nei nacionaliniu lygmeniu poreikį, kadangi tai užtikrintų sklandesnį technologinių sprendimų pritaikymą kovojant su finansiniais nusikaltimais skirtingose rinkose. Kita vertus, sugebėjimas efektyviai panaudoti išmaniąsias technologijas reikalauja finansų įstaigose ir finansinių technologijų bendrovėse atitinkamų profesinių kompetencijų, kurių šiuo metu neretai pritrūksta. Specialistų ugdymas ir toliau išliks viena prioritetinių sričių, siekiant maksimaliai išnaudoti technologijų ir duomenų valdysenos teikiamas galimybes įgyvendinant pinigų plovimo prevencijos programas.
Kasmet organizuojama Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro konferencija yra skirta suburti viešojo ir privataus sektoriaus ekspertus, politikos formuotojus ir sprendimų priėmėjus, veikiančius finansinių nusikaltimų prevencijos srityje, suteikti platformą patirčių ir idėjų sklaidai bei stiprinti partnerystę.
Susiję straipsniai
6100
Mokymuose dalyvavusių asmenų
700
Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose
4,5/5
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.