Pristatomas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro sudarytas mokymų kalendorius 2022 m.
Prieš kelerius metus kovos su pinigų plovimo (PP) ir teroristų finansavimo (TF) priemonių įvertinimo ekspertų komiteto (MONEYVAL) atliktas Lietuvos PP ir TF prevencijos sistemos vertinimas atskleidė, kad Lietuvos kovos su PP viešojo sektoriaus sistemai reikalingi papildomi mokymai ir konsultacijos finansų rinkos dalyviams, su finansais nesusijusios komercinės veiklos ir profesijų atstovų suvokimas apie PP ir TF riziką turi būti gerinamas ir prioretizuojamas.
Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte
Tarptautinė Egmonto finansinės žvalgybos padalinių grupė akcentavo, kad viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė turi didelę pridėtinę vertę – gali padidinti pasitikėjimą tarp privačiojo ir viešojo sektorių, pagerinti pranešimų apie įtartinus sandorius kokybę, sukurti daugiau galimybių efektyviai kovoti su besikeičiančiomis ir sudėtingėjančiomis PP ir TF schemomis, ugdyti priežiūros institucijų ir įpareigotųjų subjektų kompetenciją.
Atsižvelgiant į iškilusį viešojo ir privataus sektorių poreikį bei siekiant sustiprinti viešojo ir privačiojo sektorių subjektų darbuotojų kompetenciją pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras sudarė 2022m. mokymų kalendorių.
Mokymų temų kalendorius buvo sudarytas ir temos prioretizuojamos išanalizavus pateiktus rinkos dalyvių apklausos duomenis. Centro iniciatyva buvo apklausta daugiau nei pusšimtis AML srityje dirbančių respondentų. Remiantis pateiktais ir išanalizuotais atsakymais buvo suformuotas rinkos dalyvių poreikio įvertinimas, pagal kurį vėliau buvo sudarytos mokymų temų programos.
Naujai sudaryta mokymų programa Centras drauge su partneriais sieks didinti AML srityje dirbančių specialistų kompetencijas, taip pat supažindins su naujausiomis Europoje ir pasaulyje vyraujančiomis tendencijomis ir atsakys į rinkos dalyviams aktualius klausimus. Mokymų programoje dalyvaus ir savo ekspertinėmis žiniomis dalinsis: Lietuvos bankas (LB), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), Muitinės departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Prokuratūra. Taip pat prie Centro mokymų programos prisijungs ir žiniomis dalinsis privataus sektoriaus atstovai bei ekspertai iš užsienio.
Centras apie vykdomą mokymų temų programą, skirtą ne finansų sektoriui, apie tikslias mokymų datas ir mokymų formatą (nuotoliniu būdu ar gyvai) informuos rinkos dalyvius atskirai. Visais klausimais, susijusiais su Centro vykdoma mokymų programa, susisiekti ir konsultuotis galite su Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro akreditavimo, mokymų ir renginių grupės koordinatore:
Sonata Barvainienė
Akreditavimo, mokymų ir renginių grupės koordinatorė
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras
M: +370 670 42750
E: sonata.barvainiene@amlcenter.lt
Susiję straipsniai
6100
Mokymuose dalyvavusių asmenų
700
Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose
4,5/5
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.