Pernai 4,5 tūkst. Lietuvos finansų rinkos dalyvių kėlė kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu kompetencijas

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) ekspertai pernai jau surengė šešiolika nemokamų mokymų Lietuvos finansų rinkos dalyviams, pritraukusių beveik 14  tūkst. dalyvių, iš jų – 4,5 tūkst. unikalių. Aktyviausiai mokymuose dalyvavo bankų, elektroninių pinigų įstaigų, teisėsaugos institucijų ir kredito unijų darbuotojai. Didžiausio įsitraukimo sulaukė mokymai teroristų finansavimo atpažinimo, galutinio naudo gavėjo nustatymo ir sukčiavimo prevencijos temos. Šių metų mokymų kalendorių PPPKC ekspertai sudarė atlikę ankstesnių mokymų dalyvių apklausą.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    „Siekiame, kad mokymų metu nagrinėjamos ir nuodugniai atskleidžiamos temos kuo geriau atlieptų rinkos dalyvių lūkesčius, todėl šių metų mokymų kalendorių sudarėme atlikę išsamią mokymų dalyvių apklausą ir išanalizavę praeitų metų mokymų lankymo rezultatus. Dėl geopolitinio konteksto ir augančio sukčiavimo atvejų skaičiaus šiemet didelė dalis temų analizuos sankcijų įgyvendinimo, sukčiavimo prevencijos, didesnės rizikos klientų, informacijos saugojimo, galutinio naudos gavėjo nustatymo temas“, – sako Eimantas Vytuvis, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas.

    Pernai PPPKC organizuotuose mokymuose dalyvavo 13827 finansų rinkos atstovai, iš jų – 4585 unikalūs. Aktyviausiai mokymuose dalyvavo bankų darbuotojai – jie sudaro beveik trečdalį visų mokymų dalyvių (29,3 proc.). Ketvirtadalis dalyvių (25,2 proc.) atstovauja Elektroninių pinigų įstaigas (EPĮ), taip pat reikšmingas dalis sudarė teisėsaugos institucijų darbuotojai (8,3 proc.) ir kredito unijų darbuotojai (7,8 proc.). Iš viso nuotoliniuose mokymuose dalyvavo atstovai iš aštuoniolikos skirtingų sektorių.

    „Aktyvus finansų rinkos dalyvių įsitraukimas į mokymus ir palankus jų turinio vertinimas yra signalas, kad turime tęsti mokymų programą – žinių ir kompetencijų auginimas bei viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimas yra pamatiniai įrankiai kovoje su finansiniais nusikaltėliais. Šiemet patyrusiems finansinių nusikaltimų užkardymo specialistams sudarysime sąlygas toliau gilinti turimas žinias ir mūsų centro organizuojamose uždarose dirbtuvėse. Taip pat supažindinsime finansų sektoriaus atstovus dirbančius pinigų plovimo prevencijos lauke su naujausiomis Europoje ir pasaulyje vyraujančiomis tendencijomis“, – sako E. Vytuvis.

    2023 m. mokymų kalendorius

    Pernai populiariausi dalyvių skaičiumi buvo teroristų finansavimo atpažinimo mokymai (1218 dalyvių), teorinių ir praktinių patarimų sesija galutinio naudos gavėjo nustatymui bei patikrai (1083 dalyviai) ir sukčiavimo prevencijos mokymai (975 dalyviai).

    „Mokymų turinys apėmė platų temų spektrą ir buvo aktualus plataus profilio specialistų ratui. Nors temos susijusios su Rusijos pradėtu karu Ukrainoje buvo populiariausios, siauresnės specializacijos temos kaip su azartinių žaidimų ir lažybų sektoriumi susijęs pinigų plovimas ar PVM sukčiavimas pinigų pervedimuose taip pat sulaukė didelio susidomėjimo – kiekvienoje buvo virš šešių šimtų dalyvių. Vidutiniškai kiekvieni mokymai pritraukė 864 dalyvius“, – sako E. Vytuvis.

    Mokymai vyksta nemokamai, nuotoliniu būdu, o visa su mokymais susijusi informacija skelbiama oficialiame PPPKC tinklalapyje.

    Apie PPPKC sudarytą mokymų programą

    PPPKC drauge su partneriais siekia užtikrinti viešojo ir privataus sektorių partnerystę, didinti PP prevencijos srityje dirbančių specialistų kompetencijas sukčiavimo, sankcijų, klientų identifikavimo ir kitose su PP ir TF  prevencija susijusiose srityse. Mokymų programoje dalyvauja ir savo ekspertinėmis žiniomis mokymų metu dalinasi PPPKC ekspertai bei ekspertai iš viešojo bei privataus sektorių.

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.