ES sankcijos: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras parengė ES sankcijų temai skirtą informacinę skiltį, aktualią Lietuvos verslui ir finansų rinkos dalyviams.
Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte
Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras parengė Europos Sąjungos (ES) sankcijų temai skirtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį – Sankcijų DUK. Lietuvos verslui ir finansų rinkos dalyviams skirtoje dažniausiai užduodamų klausimų skiltyje išsamiai pateikiama bendra informacija apie sankcijas, detaliai paaiškinamas sankcijų įgyvendinimo procesas Lietuvos Respublikoje, nurodomos ES sankcijų taikomos įgyvendinimo išimtys ir jų įgyvendinimo Lietuvoje priežiūra. Skiltyje taip pat yra atsakoma į aktualius, praktinius klausimus bei pateikiamos rekomendacijos.
Šios skilties tikslas – rinkos dalyviams pateikti susistemintą, pagrindinę informaciją apie ES sankcijas, jų įgyvendinimą ir priežiūrą. Skiltis apie ES sankcijas buvo sudaryta Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro iniciatyva, ji pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis ir nuo šiol yra prieinama visiems, kam ši tema yra aktuali.
„Svarbu pabrėžti sankcijų temos aktualumą, ypatingai šiuo laikotarpiu, kai informacija apie sankcijas yra itin reikalinga. Išsikėlėme tikslą surinkti svarbiausią informaciją apie sankcijas tam, jog informacija būtų ne tik lengvai prieinama, bet ir informatyvi bei susisteminta. Tikimės, jog sudaryta sankcijų skiltis bus vertingas įrankis, kuris pasitarnaus sankcijų įgyvendinimo, laikymosi ir priežiūros procesuose“, – teigė Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas Eimantas Vytuvis.
Skiltis apie sankcijas buvo parengta konsultuojantis su Lietuvos banku (LB), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Užsienio reikalų ministerija (URM). Atsižvelgdamas į verslui ir finansų rinkos dalyviams kylančius klausimus, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras periodiškai papildys šiai temai skirtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį.
Gruodžio 9-tąją dieną vyks Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro organizuojamas informacinis renginys, skirtas ES Sankcijų DUK pristatymui. Virtualaus renginio metu bus pristatoma ES sankcijoms skirta informacinė skiltis, atsakoma į aktualius klausimus, susijusius su parengta ES Sankcijų DUK skiltimi. Informaciniame renginyje taip pat dalyvaus ekspertai iš Lietuvos banko (LB), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Užsienio reikalų ministerijos (URM).
Apie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą:
Lietuvoje įsteigtas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras telkia viešąjį ir privatųjį sektorius stiprinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą. Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas, komerciniai bankai (AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, akcinė bendrovė Šiaulių bankas, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, uždaroji akcinė bendrovė Medicinos bankas, Revolut Bank, UAB, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas ir OP Corporate Bank plc Lietuvos filialas).
Susiję straipsniai
6100
Mokymuose dalyvavusių asmenų
700
Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose
4,5/5
Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.