Stiprinamos pinigų plovimo prevencijos kompetencijos lošimų priežiūros srityje – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras (toliau – Centras) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lošimų priežiūros tarnyba prie LR finansų ministerijos. Dvišaliu susitarimu siekiama užtikrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir susijusių rizikų valdymą azartinių lošimų ir loterijų organizavimo sektoriuje.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras (toliau – Centras) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lošimų priežiūros tarnyba prie LR finansų ministerijos. Dvišaliu susitarimu siekiama užtikrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir susijusių rizikų valdymą azartinių lošimų ir loterijų organizavimo sektoriuje.

    Pasirašyta sutartimi numatyta užtikrinti abipusį institucijų dalyvavimą bendrose projektinėse iniciatyvose, švietimo ir prevencijos programose. Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir Lošimų priežiūros tarnyba taip pat įsipareigoja dalintis aktualia informacija, gerąja patirtimi bei profesinėmis žiniomis, siekiant identifikuoti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo grėsmes.

    Lošimų priežiūros tarnybos direktoriaus Virginijaus Daukšio teigimu, institucijos specialistai nuolat vertina, kaip azartinių lošimų ir loterijų organizatoriai įgyvendina pinigų plovimo prevencijos priemones, padedančias užkirsti kelią nusikalstamu būdu įgytų lėšų realizavimui bei įliejimui į šalies ekonomiką. Dalijimasis sukaupta patirtimi su finansų rinkos dalyviais bei kitomis viešojo sektoriaus institucijomis prisidės prie konsoliduotų pastangų kovoti su pinigų plovimu bei kartu atveria naujas galimybes tarnybai tobulinti priežiūros instrumentus.

    „Azartinių lošimų ir loterijų sektorius, kaip ir daugelis kitų, sparčiai adaptuoja skaitmenines technologijas, tačiau tuo pačiu tai reiškia ir naujas grėsmes valdant pinigų plovimo prevencijos rizikas. Siekdami įgyvendinti mūsų tarnybai patikėtas priežiūros funkcijas, turime būti priešakyje jų. Bendradarbiavimas su Centru ir tuo pačiu jo veikloje dalyvaujančiomis institucijomis ir įstaigomis reiškia spartesnį reagavimą į naujas pažeidimų tipologijas, tikslesnį pažeidimų identifikavimą ir greitesnį gerosios praktikos formavimą”, – teigia V. Daukšys.

    Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovė Eglė Lukošienė akcentuoja, jog siekiant efektyvios pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos keitimasis informacija tarp visų prevencijos priemones įgyvendinančių valstybės institucijų ir finansų rinkos dalyvių yra kertinis elementas.

    „Pinigų plovimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir jų priežiūrą vykdančios institucijos pasižymi savo veiklos specifiškumu. Sutelktos skirtingų sričių ekspertinės žinios, dalijimasis patirtimi ar pastebėta problematika įgalina tiksliau vertinti situaciją nacionaliniu mastu bei efektyviau ieškoti sprendimų, formuojančių vieningą praktiką mažinant su pinigų plovimu susijusias rizikas nacionaliniu mastu. Bendradarbiavimas su Lošimų priežiūros tarnyba padės geriau suprasti šiame sektoriuje kylančius iššūkius  bei, tikimės, stiprins ir pačios institucijos kompetencijas”,  – sako E. Lukošienė.

    Nuo įkūrimo pradžios Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras aktyviai telkė pinigų plovimo prevencijos ekspertus iš skirtingų valstybės, teisėsaugos, švietimo institucijų ir jau yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su LR Generaline prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybine mokesčių inspekcija, Vidaus reikalų ministerija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, LR Policijos departamentu, LR Muitine, Mykolo Romerio universitetu.

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.