Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro pokyčiai

Antrus metus veikiančiame Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centre (PPPKC) numatomi pokyčiai – dėl direktoriaus Eimanto Vytuvio karjeros planų, netrukus bus paskelbtas naujo vadovo(-ės) atrankos konkursas. Užtikrinant centro veiklos tęstinumą, E. Vytuvis dabartines pareigas eis iki 2023 m. kovo pradžios.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    „Dėkojame Eimantui Vytuviui už jo svarų įdirbį per intensyvų centro kūrimosi ir pradžios etapą. Per išties trumpą laiką nuo nulio buvo sukurta centro veiklos struktūra ir mechanizmas, sparčiai plečiamas partnerių ratas, daug nuveikta mokymų srityje. Centras jau užsirekomendavo kaip ekspertas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, sankcijų, kovos su sukčiais klausimais“, – sako Vaidas Cibas, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

    PPPKC yra pirmasis Europoje tokio tipo viešojo ir privataus sektorių partnerystės pavyzdys, veikiantis kaip atskira institucija, kurios tikslas – stiprinti kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu, formuojant gerąją praktiką, ugdyti esamus ir naujus specialistus.

    Įstaiga glaudžiai bendradarbiauja su pagrindinėmis Lietuvos teisėsaugos institucijomis bei  finansų ir finansų technologijų sektoriumi, akademiniais ir kitais partneriais. Kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos centras yra Europolo palaikomos Finansinės žvalgybos viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės iniciatyvinės grupės narys.

    Centro pastangomis šį rudenį startavo kartu su Mykolo Romerio universitetu parengta pirmoji Lietuvoje Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos kompetencijų sertifikavimo programa, skirta studentams ir dirbantiems asmenims, norintiems gilinti žinias šioje srityje.

    2021 m. gegužę pradėjusio veikti centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas, komerciniai bankai (AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, akcinė bendrovė Šiaulių bankas, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, uždaroji akcinė bendrovė Medicinos bankas, Revolut Bank, UAB, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas ir OP Corporate Bank plc Lietuvos filialas).

     

     

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.