Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir FNTT tapo Europolo palaikomos iniciatyvinės darbo grupės nariais

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) praėjusią savaitę tapo Europos Sąjungos teisėsaugos bendradarbiavimo agentūros (Europolas) palaikomos Finansinės žvalgybos viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvinės grupės (angl. Europol Financial Intelligence Public Private Partnership, EFIPPP) nariais. Šios organizacijos atstovaus Lietuvos interesams ir dalinsis praktinėmis žiniomis bei sukaupta gerąja praktika, taip pat dalyvaus sukurtų darbo grupių veikloje. Tikimasi, kad tai prisidės prie kovos su finansiniais nusikaltimais nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    EFIPPP bendradarbiauja su tyrimų tarnybomis, finansinės žvalgybos padaliniais ir bankų sektoriumi. Įsitraukimas į EFIPPP vykdomą veiklą Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui bei FNTT, bus galimybė pasisemti žinių ir išgirsti kitų specialistų vertinimus ir įžvalgas apie naujausias tendencijas, susijusias su finansiniais nusikaltimais ir pinigų plovimo apraiškomis. EFIPPP veikloje dalyvauja penkiolikašalių, tarp jų – vienuolika ES valstybių narių. Organizacija buria daugiau nei dvidešimt penkias finansines institucijas.

    „Narystė ir glaudžių santykių užmezgimas su EFIPPP – reikšmingas ir svarbus pasiekimas. Bendradarbiavimas suteiks mums naujas galimybes ne tik sparčiau keistis informacija apie finansinius nusikaltimų tipologijas ir jų pobūdį tarptautiniu lygmeniu, bet ir leis laiku reaguoti, tinkamai pasiruošti kovai su šiuo reiškiniu. Tokiu būdu drauge stiprinsime pinigų plovimo prevencijos sistemą“, – teigė Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas Eimantas Vytuvis.

    FNTT Pinigų plovimo prevencijos valdybos viršininkas Edmundas Jankūnas sako, kad privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimas yra lemiamas veiksnys kovojant su finansiniais nusikaltimais ir pastaruoju metu šioje srityje pasiekta pastebima pažanga. Nežiūrint to, esama pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistema turėtų būti ir toliau nuolat tobulinama, ypatingą dėmesį skiriant dar efektyvesnei keitimosi duomenimis praktikai.

    „Būtent EFIPPP ir yra puiki platforma, skirta šiam tikslui. Ji apjungia ne tik skirtingas savo pobūdžiu teisėsaugos institucijas, finansinės žvalgybos padalinius, finansų įstaigas, viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas bei tarptautines organizacijas, tačiau ir vienija jas geografiniu mastu. Dalyvavimas EFIPP veikloje neleidžia atitrūkti nuo nuolat besikeičiančios aplinkos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, suteikia galimybę pasitikrinti, ar teisinga linkme einame patys bei pasidalinti savo sukaupta patirtimi su partneriais“, – tvirtina E. Jankūnas.

    EFIPPP iniciatyvos darbo grupės tikslai:

    • Remti nacionalines viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes, tokiu būdu veikti kaip tinklui;
    • suprasti ir identifikuoti grėsmes bei rizikas;
    • palengvinti keitimąsi taktine ir operacine informacija;
    • skatinti naujų galimybių dalijimosi informacija tyrinėjimus, koordinuoti ir inicijuoti tarptautinius veiksmus;
    • skatinti naudoti inovatyvias priemones ir technologijas kovoje su finansiniais nusikaltimais ir pinigų plovimo apraiškomis.

    Apie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą:

    Lietuvoje įsteigtas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras telkia viešąjį ir privatųjį sektorius stiprinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą. Centro steigėjai yra Finansų ministerija, Lietuvos bankas, komerciniai bankai (AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, akcinė bendrovė Šiaulių bankas, Luminor Bank AS Lietuvos skyrius, uždaroji akcinė bendrovė Medicinos bankas, Revolut Bank, UAB, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas ir OP Corporate Bank plc Lietuvos filialas). Daugiau informacijos: Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras | Lietuvos bankas (lb.lt)

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.