Pinigų plovimo prevencijos ekspertai aptars būdus, kaip stiprinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą

Pinigų plovimo prevencijos ekspertai aptars būdus, kaip stiprinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą 

Visos pinigų plovimo prevencijos aktualijos
tavo el. pašte

    Užsisakydami naujienlaiškį, Jūs sutinkate su asmens duomenų tvarkymu. Daugiau informacijos mūsų Privatumo politikoje.

    2023 m. gegužės 17 d. Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras (PPPKC) kartu su Lietuvos banku organizuoja antrąją kasmetinę konferenciją „Kovos su sankcijų vengimu ir finansiniais nusikaltimais priešakinėse linijose: nauja realybė“. Joje Lietuvos ir užsienio teisėsaugos, finansų įstaigų priežiūros, bankininkystės, informacinių technologijų ir kitų sričių ekspertai dalysis naujausia patirtimi stiprinant finansinių nusikaltimų prevenciją bei veiksmingiau įgyvendinant tarptautines sankcijas rusijai ir baltarusijai.

    „Kartu su finansų rinkos dalyviais ir viešojo sektoriaus atstovais jaučiame sankcijų įgyvendinimo bei pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos pulsą, tačiau, besivystant technologijoms, turime spėti kartu su jomis – vertinti, kaip jas pritaikyti siekiant greičiau nustatyti sandorių rizikingumą ir potencialias grėsmes. Turime veikti proaktyviai ir bendradarbiauti dalydamiesi ekspertine patirtimi ir praktiniais pavyzdžiais tam, kad tinkamai pasirengtume ateities iššūkiams finansinių nusikaltimų prevencijos ir sankcijų įgyvendinimo srityje“, – sako Elčin Mamedov, laikinai einantis Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovo pareigas.

    „Lietuvos finansų įstaigos teikia mokėjimo paslaugas daugiau kaip 25 milijonams klientų trisdešimtyje šalių. Globalioje rinkoje didėja poreikis operatyviai keistis informacija su kitų šalių finansų reguliuotojais, efektyviai rinkti, analizuoti ir panaudoti priežiūros duomenis. Tarptautinėje konferencijoje aptarsime šiuos ir kitus iššūkius bei galimybes, kaip užtikrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimus šioje dinamiškoje aplinkoje, įskaitant ir technologijų vaidmenį“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta.

    Besitęsiant rusijos karui prieš Ukrainą ir svarstant vienuoliktąjį sankcijų paketą agresorėms, sankcijų įgyvendinimas ir toliau yra vienas svarbiausių tarptautinės darbotvarkės klausimų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu įšaldyta daugiau nei 44 mln. Eur ryšių su rusija turinčių juridinių asmenų lėšų. Pasak E. Mamedov, mėginimai apeiti sankcijas nesikeičia – pasitelkiamos agresorės pasienyje veikiančios logistikos paslaugų bendrovės, įkurtos naujos įmonės, kurios įregistruojamos vietoj ar greta sankcionuotų bendrovių ir sudėtingos nuosavybės struktūros, kliudančios nustatyti, kas galiausiai kontroliuoja įmonę.

    Šių metų renginyje ilgametę patirtį sukaupę ekspertai dalysis geriausia patirtimi ir įžvalgomis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, sankcijų užtikrinimo ir reguliavimo, skaitmeninės transformacijos temomis. Konferenciją atidarys Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Pagrindinį pranešimą skaitys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

    Sankcijų tema pranešėjai daugiausia dėmesio skirs praėjusiems metams nuo sankcijų rusijai paskelbimo apžvelgti: aptars pasiektus rezultatus ir diskutuos dėl sankcijų efekto – koks yra tikslas ir su kokiais sunkumais susiduriama realybėje. Sankcijų efekto ir reguliavimo iššūkius nagrinės Europos Komisijos, Tarptautinio strateginių studijų instituto, bankų ir kitų institucijų sankcijų ekspertai.

    Lietuvos banko, Europolo, Lietuvos ir Estijos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybų bei Latvijos finansų ministerijos atstovai plačiau aptars pinigų plovimo prevencijos teisinio reguliavimo naujoves, taip pat Kriptoturto rinkų reglamento (angl. Regulation on markets in crypto-assets, MiCAR) pakeitimus ir jų atveriamas galimybes bei įtaką Baltijos šalių finansinių nusikaltimų prevencijos ekosistemai.

    Kokią įtaką finansinių nusikaltimų užkardymui turi skaitmeninė transformacija, ko reikia siekiant įveiklinti naujas technologijas ir kokius probleminius aspektus jos atneša, nagrinės pinigų plovimo prevencijos duomenų specialistai, bankų, finansinių technologijų bendrovių konsultantai.

    Konferencija vyks gegužės 17 d. ir bus transliuojama internetu. Visi norintieji kviečiami stebėti konferenciją nuotoliniu būdu, dalyvavimas – nemokamas. Renginys vyks anglų kalba.

    6100

    Mokymuose dalyvavusių asmenų

    700

    Juridiniai asmenys, kurių atstovai dalyvavo Centro mokymuose

    4,5/5

    Vidutinis balas, kuriuo dalyviai įvertina mokymų kokybę.